مشاوره-انتخاب-و-خرید-سنگ-اسلب

مشاوره خرید و انتخاب سنگ اسلب

سنگهای اسلب از طیف و رنگ مختلف برخوردار هستند لذا از این جهت نمی‌توان هر سنگی را در هر فضایی استفاده کرد و باید روانشناسی رنگ ها در نظر گرفته شود، چرا که انتخاب سنگ مناسب تاثیر بسزایی در دلنشین کردن فضاهای مختلف خواهد داشت، لذا نیاز است که بهترین سنگ اسلب برای هر بخش انتخاب شود تا ضمن کاهش هزینه ها زیبایی بصری را افزایش دهد.

Read More
نمونه کار سنگ اسلب مستر

طراحی با سنگ اسلب

طراحی فضاهایی همچون سالن های اجتماعات لابی‌ها سرویس‌ها بک لایت ها و قسمت های دکوراتیو نیاز به تناسب و هارمونی خاصی دارد.از این رو گروه اسلب ایران با بهره گیری از جدید ترین ایده ها و متریال های روز دنیا در زمینه سنگ اسلب و فراهم سازی فضای مورد نیاز برای نصب آن می تواند

Read More
حمل سنگ اسلب در نمونه کار سنگ اسلب و جابه جایی سنگ اسلب در اسلب ایران

جابجایی و انتقال سنگ اسلب

کوپ های سنگ اسلب پس از تنی برش کردن در معدن با اندازه های مخصوص برای برش ورقه ای به شرکت های سنگ اسلب بری انتقال داده می شود پس از انتقال کوپ های سنگ  اسلب به شرکت‌ها کپها را وارد دستگاه نموده و اره اسلب بر کپ سنگ را ورقه ورقه کرده و از آن پس هر ورقه سنگ اسلب را به قسمت تزریق و نصب توری و اپوکسی انتقال می‌دهند.

Read More
نصب سنگ اسلب پاندا

نصب سنگ اسلب

به خاطر ابعاد بزرگی که دارد نیاز به دقت و مهارت خاص در زمینه اجرایی دارد زیرا کوچکترین اشتباه باعث می‌شود سنگ مورد نظر در حین اجرا به مشکل خورد و نصب سنگ اسلب با موفقیت به پایان نرسد…

Read More

سنگ اسلب چیست؟


سنگ اسلب به مجموعه سنگ هایی گفته می شود که در ابعاد بزرگ و با ضخامت ۱.۸ و ۲ و ۳و  ۴ سانتی فرآوری می‌شود البته لازم به ذکر است که معمولاً فرآوری سنگ اسلب با قطر ۱.۸ یا دو سانتی‌متر صورت می‌پذیرد از نکات قابل ذکر سنگ اسلب به طبیعی بودن آن می توان اشاره کرد که هیچ گونه ماده شیمیایی در آن به کار نرفته که برای سلامتی مضر باشد .حتی سنگ اسلب را می توان در محیطی همچون آشپزخانه برای صفحات کانتر و کابینت استفاده کرد.

امروزه با کشف معادن بزرگ سنگ اسلب در اقصا نقاط دنیا دسترسی انسان به سنگ اسلب راحت تر شده و طیف رنگ و نوع سنگ ها این امکان را به ما داده که هرگونه سنگ را با هر شکلی که می‌توانیم تصور کنیم را داشته باشد. یکی دیگر از مزایای سنگ اسلب بزرگ بودن آن است که به راحتی تمیز می شود و مثل کاشی یا سرامیک جرم نمی‌گیرد و معمولاً یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های خانم ها در منزل جرم گرفتن بین بندهای کاشی و دیوار است که به مرور زمان بند کاشی‌ها سیاه و کدر می شود اما سنگ اسلب این شکل را حل کرده است زیرا هیچ بندی ندارد که جرم بگیرد و به راحتی و بدون نیاز به مواد شیمیایی که برای انسان مضر است تمیز می شود. از اصلی ترین موارد نکات سنگ اسلب به نداشتن جذب آب و داشتن تراکم بالای آن می توان اشاره کرد که جذب آب نداشته و استحکام بالایی برخوردار است البته به استثنای سنگ های مرمر و انیکس که بعداً درباره خواص آنها صحبت خواهیم کرد عمر طولانی و زیبایی این سنگ ها باعث شده که طراحان ومعماران  داخلی و خارجی ساختمان برای استحکام و ماندگاری بیشتر پروژه‌ها از سنگهای اسلب بیش از پیش استفاده کنند. لازم به ذکر است که اسلب را در فضاهای داخلی ساختمان همچون سرویس توالت و حمام و صفحات کانتر و کابینت و آشپزخانه و شومینه و تی وی روم و بک لایت لابی‌ها و مشاعات بغل آسانسورها و نیز نمای ساختمان و غیره به کار می‌برند.

آیا سنگهای اسلب با دوغاب گیرایی بیشتری دارند یا با چسب مگااپوکسی؟

سنگ های اسلب به خاطر دارا بودن توری و اپوکسی در پشت خود باعث عدم جذب دوغاب و گیرایی آن می‌شود و احتمال شکستن سنگ اسلب بسیار بالا بوده زیرا فشار وارد شده توسط دوغاب به سنگ، از پشت به جلو باعث می‌شود سنگ به راحتی شکسته یا ترک بردارد.

چسب های دو جزئی مگا اپوکسی یا پایه اپکسی با قدرت اتصال بالا جهت نصب سنگ اسلب بر روی انواع زیرساخت‌های بتنی و آهنی و سیمانی، تولید گردیده است. چسبهای دو جزئی مگا اپوکسی ترکیب خمیری شکل شده و به صورت ماده ای جامد می شود که در برابر سایر مواد شیمیایی بسیار مقاوم و نفوذناپذیر بوده و به خاطر سختی بسیار بالای آن عملاً با سطح سنگ و زیرساخت سنگ پیوند شیمیایی همیشگی را ایجاد می‌کند. سنگهای اسلب به دلیل طبیعی بودن و سخت بودن مراحل تولید و برش قیمت نسبتاً بالایی دارد و به همین دلیل خرید و نصب آن برای همگان امکان‌پذیر نیست

مشتریان ما چی میگن ؟