مقالات

کرونا تاثیر خودش رو روی بازار سنگ جهانی گذاشت

تاثیر کرونا بر روی صنایع سنگ جهانی

کرونا تاثیر خودش رو روی بازار سنگ جهانی گذاشت

سنگ یکی از متریال های مهم ساختمان و غیره می باشد که کرونا همه کار هارا تحت تاثیر خودش قرار داد از جمله این صنعت مهم که مربوط به ساختمان می باشد.

سنگ ساختمانی بخش بزرگی از سنگ هارا دربر می گیرد کهشامل:کوارتزیت،اسلیت،ماسه سنگ،مرمریت ،گرانیت و…و اکثرا به اهمیت خواص ظاهری و مقاومت سنگ در ناحیه های مختلف ساختمان به کار می رود معمولا از کف ساختمان تا نما ساختمان استفاده می شود. بیشتر شدن متریال های قابل عرضه در زمینه سنگ بیشتر شدن طراحی با این متریال بادوام میزان استفاده ان در طراحی داخلی را بیشتر کرده است. علل خصوص در اطراف شهری و اداری سنگ هایی مثل مرمریت،گرانیت مورد استفاده در کف پاسیو،ایوان ها وحیاط و…می گیرد و نه تنها ملک های مسکونی با مالکیت شخصی بلکه در محیط عمومی مانند ایستگاه ها فرودگاه ها و مکان های اجتماعی و حتی پروژه های بزرگ مثل تونل،سد،پل مورد استفاده قرار می گیرد که سنگ متریال به شدت مهمی شناخته می شود.

با توجه به بیشتر شدن حمایت از محیط زیست به کار گیری مواد شیمیایی و دست ساز کمتر شده است و متریال مورد حمایت از محیط زیست و کم خطر برای بشریت و محیط افزایش پیدا کرده است که از جمله صنایع سنگ های طبیعی می باشد.

نمودار جهانی

با توجه به بیشتر شدن و خرید انسان ها و افزایش پاساژ ها که میزان استفاده از سنگ ها را در محیط های بیرونی مانند کف های پاساژ و مراکز خرید بیشتر شده است که در این زمینه مقدار کاربرد از سنگ مرمریت به عنوان سنگ متناسب کف افزایش پیدا کرده است هر چه عوامل محیطی مانند افزایش استخراج مرمریت باعث تخریب محیط زیست و بیشتر شدن گازهای گلخانه ای می گردد بعضی از دولت ها میزان استخراج بعضی سنگ ها را محدود کرده اند.

تاثیر کرونا بر روی صنایع سنگ جهانی

با دقت به گزارش های جهانی از روند پیشرفت پروژه ها و کمتر شدن ساعات کاری که در بعضی پروژه ها در زمان پاندمیک و ایجاد مقررات رفت و امد و کمتر شدن ساعات کاری که در بعضی موارد همراه با تعطیلی بعضی پروژه ها بوده است.در ثانی مقدار صادرات سنگ و حمل ونقل هم به تبع کمتر شده است . پیش بینی در سال 2020 مقدار تولید فروش به طور جهانی کمتر شود و از سال 2021 رشد تدریجی شروع شود و در سال 2027 با جهش نرخ رشد و تولید در نواحی اسیا و اقانوسیه همراه باشد.

بعضی پیشامد های فرهنگی و بین المللی مانند المپیک 2020 توکیو و جام جهانی فوتبال 2022 قطر در افزایش نرخ رشد بی تاثیر نبوده.تاثیر کرونا بر روی صنایع سنگ حهانی

استفاده از مرمریت ها در سال 2019 به مقدار 70 درصد در صنعت ساختمان سازی و بقیه برای ساخت تندیس ها استفاده شده است و کارشناسان تخمین زده اند که همین میزان در سال 2027 باقی بماند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *