مقالات

دلیل استفاده از سنگ در نمای ساختمان

دلیل استفاده از سنگ در نمای ساختمان

دلیل استفاده از سنگ در نمای ساختمان

دلیل استفاده از سنگ در نمای ساختمان : از گذشته تا به الان سنگ ساختمانی هواره نقش مهمی در ساخت ساختمان داشته و دارد.سنگ ها دارای سختی و مقاومت منحصر به فرد و زیبایی وصف نشدنی دارند و به همین علت گزینه ی خوبی برای استفاده در نما و سنگ نمای ساختمان به حساب می ایند . در چندین سال قبل به تنهایی از سنگ گرانیت و چینی مورد استفاده قرار می گرفت.

ولیکن اکنون با توجه به تنوع زیاد از سنگ هایی که وارد بازار شده اند می توانید بهترین گزینه مورد استفاده خود را انتخاب کنید.

سوالی که به وجود میاد برای مشتریان این است گه سنگ ها باید چه برتری از بقیه داشته باشند.

درباره سنگ نما ساختمان و ویژگی هاش چه می دانید؟

دلیل استفاده از سنگ در نمای ساختمانسنگ در نمای ساختمان تاثیر بسیار زیادی دارد که از گذشته تا حال از متریال هایی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. فقط استفاده از یک متریال باعث زیبایی نمای ساختمان نمیشود

باید متریالی که مورد استفاده در نمای ساختمان می شود دارای مقاومت بسیار بالا در عوامل طبیعی مانند رطوبت ،دما،ضربه…. باشد به همین دلیل که سنگ های منحصر به فرد به خاطر همین دلیل مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ های در اندازه های مختلف و ضخامت های باریک برش زده می شود.برای نمای بسیار زیبا سنگ ها را صیقلی می کنند تا زیبایی زیادی حاصل شود.

درباره ی ابعاد سنگ های نمای ساختمان بدانید!!بهترین ابعاد برای نما چیست؟

همکنون بعضی از کارخانه های مختف مشغول برش سنگ در کشور هستند که سنگ های گوناگون را در ابعاد مختلف برش بزنند و ارائه بازار کنند. وقتی که از بهترین سنگ برای کف ساختمان صحبت می کنیم باید به ابعاد 30 در 30 ،40 در 40 و یا اندازه های طولی 40،50،60 سانتی متر فکر کنید.

بیشتر شدن عرض سنگ های طولی باعث گران  شدن قیمت ان می شود و به خاطر کم شدن درزهای بین نما و ظاهری زیبا را می سازد.

با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید می توانید استداندارد دلخواه را انتخاب و نصب کنید ولی در نما های لوکس و بزرگ از برش اسلب سنگ با اندازه ی بیش از 100 در 100 به کار می برید.

چه سنگ های برای نمای ساختمان استفاده می شود؟

در حال حاضر می توانیم از سنگ هایی طبیعی مانند: گرانیت،مرمریت،مرمر،تراورتن و سنگ چینی که کاربرد زیادی به عنوان نما دارد استفاده کنیم.

برای انتخاب سنگ باید به اب وهوای منطقه توجه ویژه ای داشته باشید . مثلا: سنگ مرمریت در برابر رطوبت مقاومت بسیار کمی دارد. به همین دلیل نباید در اب و هوای مرطوب استفاده کرد.

ویژگی های بهترین سنگ برای نمای ساختمان چیست؟

دلیل استفاده از سنگ در نمای ساختمانمی توان گفت که سنگ مرمریت بهترین گزینه برای نمای ساختمان است.در برابر سنگ تراورتن مقاومت زیادی دارد و بسیار زیبا تر است. در جریان باشید که سنگ مرمریت  در ایران تولید و صادرات می شود.

به دلیل فراوانی زیاد سنگ مرمریت که باعث پایین بودن قیمت سنگ نسبت به گرانیت شده است که می توان به اندازه و ابعاد و ضخامت دلخواه برش و مورد استفاده قرار داد.

از سمتی دیگر تایل های متنوعه 30 در 30 ، 40 در 40 ،60 در 60 و حتی 80 در 80 سنگ مرمریت بازار به وفور وجود دارد.

ضمنا باید بدانید که سنگ مرمریت ساب پذیری خوبی دارد و در برابر ضربه و همین طور خط و خش مورد اسیب هست که مورد نیاز مراقبت بیشتر نسبت به سنگ های دیگر هست.

می توانید با نگه داری صحیح و مناسب از زیبایی و درخشش این سنگ سالیان سال لذت ببرید.

 هر سین سنگ مرمریت برا ی نمای ساختمان؟

دلیل استفاده از سنگ در نمای ساختمانهر سین سنگ مرمریت از باکیفیت ترین انواع سنگ مرمریت حساب می شود که معادن ان در کرمامشاه قرار دارد سنگ مرمریت در رنگ های کرم و سفید به بازار می رسد. رنگ هر سین سنگ مرمریت هر چقدر روشن تر باشد قیمتش افزایش پیدا می کند.

به دلیل طرفداران زیاد هرسین سنگ مرمریت همکنون تم رنگی سفید جزء مطرح های دکوراسین داخلی حساب می شود.

کیفیت سنگ مرمریت در کم بودن رگه های سنگ می باشد و قیمت بالاتر و زیبایی بیشتری در ساختمان سازی دارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *